Brother Islands

Brother Islands

The Brother Islands albo El Akhawein są dwiema małymi wysepkami na środku Morza Czerwonego. Big Brother (Duży Brat) i Little Brother (Mały Brat) są od siebie oddalone o jakieś 5 min podróży łodzią. Na Dużym Bracie znajduje się latarnia morska z której roztacza sie niesamowity widok na morze i Małego Brata, jak jest ładna pogoda można zejść na wyspę i odwiedzić latarnika. Wyspa otoczona prądami, ściany w całości pokryte miękkimi i twardymi koralami, wielkie gorgonie i niesamowite bicze, tworzą wspaniałą scenerię do niesamowitych nurkowań. Trzeba dodać do tego wysokie prawdopodobieństwo spotkania rekinów i mamy gwarantowane niezapomniane przeżycia. Egipcjanie chronią to miejsce nurkowe, wprowadzając od czasu do czasu zakaz nurkowania a nawet jeśli można nurkować wprowadzona jest opłata przeznaczona na ochronę środowiska. Na dzień dzisiejszy nurkowanie jest dozwolone, tak że trzeba to wykorzystać!

Ogólny program safari:

I dzień

wylot z Warszawy/Katowic/Poznania/Wrocławia/Gdańska do Hurgady, transfer busem do mariny w Hurgadzie, zaokrętowanie, kolacja

II-VII dzień

6-dniowy rejs na łodzi, 6 dni nurkowania po 3-4 nurkowania dziennie, ostatniego dnia dwa ze względu na powrotny lot samolotem

VIII dzień

transport na lotnisko wprost z łodzi lub z hotelu w Hurghadzie, wylot do Polski

 

Najciekawsze miejsca nurkowe trasy:

Big Brother, ściany w całości pokryte miękkimi i twardymi koralami, wielkie gorgonie i niesamowite bicze, tworzą wspaniałą scenerię do niesamowitych nurkowań. Wyróżniamy ściany: południowo-wschodnią, południowo-zachodnią, północno wschodnią. To może być cudowne nurkowanie w prądzie. Tutaj możesz sobie wybrać głębokość bo każda jest osiągalna, możesz nurkować tak płytko albo tak głęboko jak pozwalają twoje umiejętności. Wspaniałe nurkowanie gdzie możesz spotkać rekiny młoty, rekiny rafowe, duże grupery, szkoły jacków i innych ryb.

Aida II, jest włoskim okrętem o długości 80 metrów, który zatonął nocą 1957 roku, podczas fatalnej sztormowej pogody statek uderzył kadłubem w rafę Dużego Brata. Aida miała za zadanie wymienić załogę wyspy i dostarczyć słodką wodę. Blisko 80 osobowa załoga zdołała się uratować. Leży na głębokości od 30 do 70m, na północno-zachodnim szczycie wyspy. Przy okazji wraku porośniętego miękkimi koralami mamy okazje obserwować całą plejadę ryb rafowych po największe gatunki ryb pelagicznych. Często wokół wraku kłębią się silne prądy.

Numidia, niedaleko na północ od Aidy mamy Numidię, wrak drobnicowca przewożącego podczas swojego ostatniego rejsu części zapasowe dla kolei w Indiach. Zatonął w 1901, głębokość nurkowania to 10 - 40 metrów. Ponad 100 lat to dużo czasu żeby podwodne życie na dobre się tu zagościło, cały w miękkich koralach, prawdziwa perełka i z tego względu doskonały dla podwodnych fotografów.

Mały Brat to ogrom podwodnego życia na stosunkowo małej powierzchni. Przepiękne nurkowanie w prądzie nad ogrodami koralowymi. Wspaniałe miękkie korale wszystkich rodzajów i rozmiarów. Spotkanie rekina młota czy rekina rafowego czyni je jeszcze bardziej interesującym a rekin oceaniczny powoduje przyspieszone zużycie powietrza.

Przeczytaj informacje odnośnie łodzi


Cena safari obejmuje:
transfer lotnisko - łódź – lotnisko, 7 noclegów (z czego pierwszy lub ostatni może odbyć się w hotelu), trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski, polskiego przewodnika, butle oraz ich napełnianie, balast, napoje bezalkoholowe (kawa, herbata, napoje gazowane), 2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania 6. dnia

Cena safari nie obejmuje: przelotu 1400 PLN, wizy egipskiej 15 USD, opłat parkowych podczas rejsów do Parków Morskich 45 EUR, napiwku dla załogi 25 EUR, dodatkowych posiłków poza łodzią, napojów alkoholowych, wypożyczenia sprzętu nurkowego, nitroksu, opłatę Reef Protection Fee 15 EUR, ubezpieczenia KL, NNW od 2,50 PLN.