Marsa Alam

Marsa el Alam, tak samo jak kilka innych letnisk egipskich jest byłą wioską rybacką, która w ostatnich latach stała się często wyszukiwanym miejscem wczasowiczów. Znajduje się we wschodniej części Egiptu na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego. Miejscowość oddalona o niecałe 300 km na południe od Hurghady. Ten skrawek afrykańskiego lądu to kraina dziewicza, nieodgadniona, samotna i dzika. Niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego i magia kolorów podwodnego świata, zachwycają turystów z całego świata.

Organizujemy jedno lub dwudniowe wyjazdy z Hurghady do Marsa Alam (min. 6 osób).

Abu Dabab – nurkowanie z plaży, praktycznie całe nurkowanie odbywa się na głębokości 5-10 metrów nad morską trawą, która stanowi pożywienie dla atrakcji tego miejsca czyli krowy morskiej /dugong/ oraz ogromnych żółwi. Jeżeli widziałeś już wiele w Morzu Czerwonym i chciałbyś przeżyć cos nowego na pewno Abu Dabab będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Elphinstone - to perełka Morza Czerwonego. Jest to długa wąska rafa na otwartym morzu. Jej wschodnia i zachodnia strona to stroma ściana opadająca do 70 metrów podczas, gdy jej północny i południowy wierzchołek to plateau.

Północne plateau jest płytkim ogrodem koralowym, natomiast południowe plateau jest głębsze z pionową ścianą zaczynającą się na głębokości 30 metrów opadająca w głębiny. Ogromne ściany są w całości obrośnięte nietkniętymi koralami miękkimi i twardymi. Spektakularne podwodne życie od ławic małych rybek po duże okazy tuńczyków, makreli, żółwi czy krążących w toni rekinów.