Wyprawy

wyprawy nurkowe

Dla nurków

Posiadasz już licencję nurkową? Planujesz ponurkować, chcesz wzbogacić swoje doświadczenia i umiejętności nurkowe? My w tym oczywiście Ci pomożemy! Odkryjesz i poznasz najciekawsze miejsca nurkowe, znajdujące się w okolicach Hurghady.

Pływamy i nurkujemy od północy po południe,
czyli od Shaab el Erg do Abu Hashish (patrz miejsca nurkowe).

Egipt nurkowanie - nie poczujesz się znudzony, bo mamy dla Ciebie wiele raf i wraków!


Jeśli jesteś osobą, która miała długą przerwę w nurkowaniu - nie martw się, pomożemy Ci odświeżyć wiadomości nurkowe i pokażemy na nowo, w jaki sposób czerpać przyjemność z odkrywania podwodnego świata. Natomiast jeśli jesteś osobą nurkująca aktywnie to zapewniamy Cię, że możesz liczyć na dobrą zabawę pod wodą.Snorkeling

Snorkeling 

Snorkeling, czyli pływanie z maską, fajką i w płetwach jest jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu i poznawania podwodnego świata.

Snorkeling

Safari

O Safari

Dla tych, których nie satysfakcjonują dwa nurkowania dziennie i którym sprawia radość nurkowanie na dziewiczych rafach w małych grupach, którzy są gotowi zamienić pokój hotelowy na łóżko pod północno-afrykańskim gwieździstym firmamentem, safari nurkowe
na jednej z naszych łodzi jest tym, czego właśnie szukają. Przygoda na łodzi, która oferuje komfort pożądany podczas najpiękniejszego tygodnia w roku.

Safari to trwający 6 dni i nocy rejs łodzią do najpiękniejszych miejsc nurkowy Morza Czerwonego z nieograniczoną liczbą nurkowań. Nurkujemy w dzień i w nocy, codziennie nowe miejsce nurkowe, codziennie nowa podwodna tajemnica zostaje odkryta.
My nurkujemy a załoga dba o nasz komfort, przygotowuje posiłki zapewnia obsługę techniczną. Organizujemy safari na wszystkich trasach Morza Czerwonego od Półwyspu Synaj po granice z Sudanem. Trasy zróżnicowane są pod względem zaawansowania, odpowiednio dla nurków początkujących i zaawansowanych.

Pierwszy raz pod wodą

Jeżeli dotarłeś na tą stronę, to znaczy, że jesteś gotowy i zdecydowany spróbować zanurkować i zobaczyć na własne oczy rafy koralowe Morza Czerwonego.

Nurkowanie jest dla każdego i każdy może tego spróbować! Wystarczą tylko Twoje dobre chęci i nieodparta ciekawość. Z nami chcieć to znaczy móc. My w tym wszystkim oczywiście Ci pomożemy.

Dla osób, które nigdy nie nurkowały a chciałyby spróbować proponujemy tzw.
intro dive, czyli "za rękę pod wodę".

To nie jest trudne ani skomplikowane. Jeśli boisz się lub wahasz, bądź pewien,
że pod bezpośrednim nadzorem instruktora, jesteś w stanie sam poznać i zobaczyć to,
co kryje się pod wodą.

Pragniesz już zanurkować? Jeśli tak, to już jesteś bliższy spotkania się z podwodnym światem Morza Czerwonego a z każdym następnym krokiem, przedstawionym poniżej, jesteś jeszcze bliżej:


Krok I

Musisz tego chcieć, a z nami chcieć to móc! :-)


Krok II

Skontaktuj się z nami z Polski e-mailem, przez Facebook, smsem lub telefonicznie. Oczywiście możesz to zrobić również będąc już na miejscu w Hurghadzie.


Krok III

Zorganizujemy Ci transport i odbierzemy Cię z hotelu zawożąc do centrum nurkowego. Tam wypełnimy dokumenty rejestracyjne i kwestionariusz medyczny. Potem idziemy na łódź.


Krok IV

Robimy krótki wykład zapoznający z podstawowymi elementami nurkowania: zapoznanie się ze sprzętem, zasadami nurkowania i komunikacją pod wodą, obowiązującą w nurkowaniu.


Krok V

Najważniejszy, bo to Twój pierwszy krok do wody.


Krok VI

Już jesteś tam! Gdzie bogactwo ryb i korali zabierze Ci dech w piersi! :)

 

W cenę intro dive wliczone jest:

 • transfer z hotelu i do hotelu
 • sprzęt (ABC, pianka, jacket, automat, butla)
 • lunch na łodzi i napoje
 • co najważniejsze: dwa nurkowania z łodzi (w dwóch różnych miejscach)

 

Nurkowanie w Egipcie - zapraszamy!

Kursy

Kursy nurkowania - prowadzimy je w systemnie PADI, czyli: Profesjonalnego Stowarzyszenia Instruktorów Nurkowania. Jest to największa i najbardziej prężna organizacja nurkowa na świecie. Charakteryzuje się prowadzeniem różnych kursów i specjalizacji nurkowych.

Posiadając licencję tej organizacji możesz być pewien, że będzie rozpoznawalna i uznawana na całym świecie, czyli tam, gdzie tylko zapragniesz nurkować.


Dla kogo kurs nurkowy?

Oferujemy kursy nurkowania dla wszystkich osób, którzy pragną wzbogacić swoje doświadczenia życiowe, są zdrowi psychofizycznie i mają ukończone 10 lat.
Pierwszym kursem wprowadzającym w podwodny świat jest kurs nurkowania podstawowy tzw. Open Water Diver, następnie Advanced Open Water, Rescue Diver i Dive Master.


OWD (Open Water Diver) - Jest to kurs 4-dniowy, składający się z zajęć teoretyczno-basenowych (lub prowadzony na wodach baseno-podobnych) oraz nurkowania w wodach otwartych (morze).

Podczas tych zajęć zapoznacie się z podstawami nurkowania poprzez film wideo, książkę i wykłady. Na płytkiej wodzie nauczycie się samodzielnie nurkować i wykonywać ćwiczenia, które pomogą Wam później czuć się pewnie i bezpiecznie pod wodą. Następnie podczas nurkowań z łodzi jest czas na podwodne wycieczki, czyli oglądanie i podziwianie piękna egipskiej rafy. W czasie tych nurkowań wykonujemy po kilka ćwiczeń, które wcześniej wykonywaliśmy na płytkiej wodzie.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym w formie testu.

Licencja, którą otrzymacie będzie Was uprawniała do nurkowania na maksymalną głębokość 18 metrów.


JR OWD (Junior Open Water Diver) - Jest to kurs przeznaczony dla młodszych, pragnących spotkania się z podwodnym światem. Przebieg jego szkolenia jest taki sam, jak podczas kursu OWD.

Różni się jedynie pewnymi restrykcjami:

 • nurkowie w wieku 10-11 lat -  nurkowanie pod nadzorem rodzica/opiekuna lub Profesjonalnego członka PADI na głębokości do 12 metrów
 • nurkowie w wieku 12-14 lat - nurkowanie pod nadzorem dorosłego, certyfikowanego nurka na głębokości do 18 metrów

AOWD (Advanced Open Water Diver) - Drugi w kolejności kurs nurkowy, 2-3 dniowy, który obejmuje pięć nurkowań i wykłady.

Podczas trwania szkolenia poszerzamy swoją wiedzę i praktykę nurkową wykonując pięć różnych nurkowań. Obowiązkowe jest nurkowanie głębokie do 30 m i nurkowanie nawigacyjne z użyciem kompasu. Pozostałe trzy wybiera się indywidualnie przez każdego uczestnika kursu z obszernej listy i są to np. nurkowanie w prądzie, nurkowanie na wraku, nurkowanie doskonalące Waszą pływalność czy nurkowanie zapoznające z podstawami fotografii podwodnej.

Licencja ta uprawnia do nurkowania do 30 metrów, w przypadku dzieci 12-14 lat - maksymalna głębokość to 21 metrów.


Rescue Kurs - Kurs ten trwa 3 dni, podczas którego zdobywamy umiejętności ratownicze, pozwalające nam później na pomoc samemu sobie, jak również innym w sytuacjach niestandardowych.


Dive Master - Na zdobycie tej licencji potrzebujemy ok 2 tyg.

Specjalizacje, które oferujemy:

 • Deep Diver - nurkowanie głębokie (uprawnienia do 40 metrów)
 • Wreck Diver - nurkowanie wrakowe
 • Enriched Air Diver - nurkowanie z nitroxem
 • Underwater Navigator - nurkowanie nawigacyjne
 • Underwater Photographer - fotografia podwodna